Thursday, November 7, 2013

Pozvánka na Restaurant Day Prague - Invitation to Restaurant Day Prague


Asi jsem se zbláznila a rozhodla se zapojit do akce Restaurant Day. Jedná se o setkání amatérských kulinářů, kteří si na jeden den mohou otevřít pop-up restauraci. 

Koncept Restaurant Day vznikl v roce 2011 ve Finsku a rozšířil se do celého světa. Restaurant Day probíhá čtyřikrát do roka a restauraci si můžete otevřít u sebe doma, v kanceláři, na rohu ulice, na své zahradě nebo třeba v parku. 

Letos v létě akce probíhala převážně v ulici Krymská v Praze. Přečíst si články o tom, jak se akce povedla můžete například tady nebo tady. Informace naleznete také na facebookové stránce Restaurant Day Prague

Akce se koná v sobotu 16. listopadu 2013. Protože teď v listopadu je už ošklivé deštivé počasí, vyjednali organizátoři vnitřní prostory na několika místech v Praze, např. Café v lese, restaurace Plevel v Krymské, Tichá kavárna v Kobylisích, Travellers hostel v Dlouhé a Žižkostel na Praze 3.  

Já jsem si místo pro svůj stolek plný dobrot domluvila právě v Žižkostele, který najdete v ulici Náměstí barikád 1, Praha 3. Bude nás tam více kulinářů a akce je spojená i s koncerty, bleším trhem, tanečními vystoupení a dalšími akcemi Žižkostela (více informací na jejich akci na Facebooku). Budu zde od 13h. Pro aktuální informace se koukněte na událost na Facebooku, kterou jsem vytvořila. 

A co nabídnu dobrého?  

I must be crazy, because I decided to participate in Restaurant Day. It´s meeting of amateur culinary, which can open pop-up restaurant for one day.

Concept Restaurant Day was created in 2011 in Finlad and spread to the world. Restaurant Day takes place four times a year and you can open restaurant, bar, coffee shop in your home, at your office, on the corner of the street, in your garden or at a park.

Next event is in November 16th and it will take place at several locations. Because of november´s bad weather, there is arranged few indoor places - e.g. Café v lese, restaurant Plevel in Krymská street, Tichá kavárna at Kobylisy, Travellers hostel at Dlouhá street and Žižkostel at Prague 3.  

I have arranged place for my table in Žižkostel, which you can find in street Náměstí barikád 1, Prague 3. There will be more of us amateur culinary and this event is associated with concerts, dance penformaces, flea market and other (more informations here on their facebook). I will be here from one o´clock pm. For current information check my facebook event here.

What´s on the menu? 

  • red velvet cupcakes
  • chocolate-red vine cupcakes
  • chocolate beer batter cupcakes with mapla bacon cream cheese frosting
  • pumpkin-orange pie with crannberries
  • chocolate-chilli cheesecake
  • vanilla cheesecake with Oreos
  • Cherry bakewell tarts
  • Runebergintorttu


No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...