Saturday, February 1, 2014

Pozvánka na únorový Restaurant Day; Invitation to Restaurant Day in February 2014O tom, co je to Restaurant Day, jak a kdy vznikl jsem psala tady. Pořádá se jednou za čtvrt roku a tímto bych Vás všechny ráda pozvala na únorový Restaurant Day. Koná se v neděli 16. února v různých zemích světa. Kde budou jaké jednodenní pop-up restaurace, a to nejen v České Republice, zjistíte z mapy na oficiálních webových stránkách Restaurant Day

Já své dortíčky nabídnu na adrese Vlkova 36 v Praze 3 v prostoru Pracovna od 12h. Mělo by nás tam takových nadšenců být více, tak určitě přijďte na něco dobrého!

Malá ochutnávka toho, co nabídnu:

Tohle všechno jsem napekla na listopadový RD - naláká Vás to? :-) 


About Restaurant Day I wrote this article. It is organized once in three months and I would like to invate you to my one day Pop-up sweet shop. It takes place in February 16th all around the world. You can check official web Restaurand Day to see where restaurants will be.

I will have place in a street Vlkova 36, Prague 3 in place called Pracovna sicne noon. There should be more of us amateur culinary, so you deffinitely come to take a bite of someting delicious!

A small sampling of what I will offer:

This is what I baked for previous Restaurant Day in November 2013. Does it entice you? No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...